




19" Wandgehäuse 15he, Fest,1-Teilig, Ral7035,T=600 (Speditionsversand)
EFB Elektronik 691715VGR.60 armario rack 15U Bastidor de pared Gris
- Steel sheet housing with welded frame, completely pre-assembled, self-ventilated
- NEW: Prepared for Plug & Play 2-fan unit Art.-No. 691656xx
- NEW: Bottom with 4 x mounting point for leveling feet or castor set (please order separately)
- NEW: Front door with metal hinges for increased stability
- Side walls removable, lockable, locks equal to door lock
- Roof, bottom and rear wall with pre-punched openings for cable entry (250 x 70 mm)
- Front-sided 2 x 19" profile rails, galvanised, depth-adjustable
- Front door with latch locking and window made of certified safety glass (thickness 4 mm)
- Internal earthing of all cabinet sections
| Características | |
| Capacidad del rack | 15U |
| Tipo | Bastidor de pared |
| Capacidad máxima de peso | 50 kg |
| Color del producto | Gris |
| Material | Acero |
| Código IP (International Protection) | IP20 |
| Peso y dimensiones | |
| Tamaño (imperial) | 48,3 cm (19") |
| Ancho | 600 mm |
| Profundidad | 600 mm |
| Altura | 730 mm |
| Empaquetado | |
| Incluye tuercas | Si |
| Número de tuercas | 20 |
EFB Elektronik 691715VGR.60. Tipo: Bastidor de pared, Capacidad del rack: 15U, Capacidad máxima de peso: 50 kg, Código IP (International Protection): IP20, Color del producto: Gris
Información del producto
Información del producto
Envío y devoluciones
Envío y devoluciones
Description
EFB Elektronik 691715VGR.60 armario rack 15U Bastidor de pared Gris
- Steel sheet housing with welded frame, completely pre-assembled, self-ventilated
- NEW: Prepared for Plug & Play 2-fan unit Art.-No. 691656xx
- NEW: Bottom with 4 x mounting point for leveling feet or castor set (please order separately)
- NEW: Front door with metal hinges for increased stability
- Side walls removable, lockable, locks equal to door lock
- Roof, bottom and rear wall with pre-punched openings for cable entry (250 x 70 mm)
- Front-sided 2 x 19" profile rails, galvanised, depth-adjustable
- Front door with latch locking and window made of certified safety glass (thickness 4 mm)
- Internal earthing of all cabinet sections
| Características | |
| Capacidad del rack | 15U |
| Tipo | Bastidor de pared |
| Capacidad máxima de peso | 50 kg |
| Color del producto | Gris |
| Material | Acero |
| Código IP (International Protection) | IP20 |
| Peso y dimensiones | |
| Tamaño (imperial) | 48,3 cm (19") |
| Ancho | 600 mm |
| Profundidad | 600 mm |
| Altura | 730 mm |
| Empaquetado | |
| Incluye tuercas | Si |
| Número de tuercas | 20 |
EFB Elektronik 691715VGR.60. Tipo: Bastidor de pared, Capacidad del rack: 15U, Capacidad máxima de peso: 50 kg, Código IP (International Protection): IP20, Color del producto: Gris




















